Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Kobieta w ciąży – umowa o pracę a zasiłek macierzyński

Często w praktyce pojawiają się wątpliwości, kiedy w przypadku zawarcia umowy o pracę przez kobietę w ciąży przysługuje zasiłek macierzyński oraz czy są jakieś ograniczenia czasowe zawierania umowy z kobietą w ciąży i pobierania przez nią zasiłku macierzyńskiego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak spędzić Dzień Dziecka? W kinie na "Angry Birds"

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 2
dodano: 10:44 2014-09-22 przez: ~Ja (62.87.*.*)
Witam, jak wyglądała wypłata zasiłku macierzyńskiego w Pani sytuacji?
dodano: 15:31 2011-04-12 przez: ~AW (95.160.*.*)
Jak wygląda sytuacja z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym i związanym z tym prawem do zasiłku macierzyńskiego w przypaku gdy osoba: 1. Jest związana umową o pracę z którego tytułu są opłacane wszelkie składki (łacznie z chorobową) - przychod jest wiekszy niz minimum - oraz 2. Prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i z tego tytułu opłaca jedynie obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Czy jest możliwość objęcia dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym z tyt. prowadzenia działalnosci - czy nie pociągnie to obowiązku płacenia składek emerytalnych i rentowych? Czy w wypadku ubezpieczenia chorobowego z dwóch tytułow zasiłek macierzyński bedzie wypłacony od obu?
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter